grupa terapeutyczna dla kobiet w związkach z partnerem z ZA

Sekcja Dorosłych Stowarzyszenia ASPI we wrześniu 2015, zamierza rozpocząć zajęcie grupy terapeutycznej dla żon i partnerek osób z zespołem Aspergera lub z wyraźnymi cechami autystycznymi. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu, a poprowadzi je psycholog - mgr Roma Bajzert. Celem działań w grupie będzie uświadomienie sobie specyfiki życia w związku z osobom autystyczną, poznanie możliwości tworzenia i wzmacniania więzi małżonków, sposbów rozwiązywania problemów związanych z komunikacją i odmiennym postrzeganiem świata.

Konferencja w Nakle nt.autyzmu, którą polecamy

Starosta Nakielski, pan Tomasz Miłowski serdecznie zaprasza w imieniu własnym i Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym w Gdańsku, na otwartą konferencję pod nazwą: „Zrozumieć Autyzm", współorganizowaną przez Powiatową Poradnię Psychologiczno – Pedagogicznej w Nakle nad Notecią. Program Pomocy Osobom Autystycznym z Terenów Wiejskich oraz Ich Rodzinom „Zrozumieć Autyzm” objęty został patronatem przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego.

Pobierz zaproszenie

Konferencja odbędzie się dnia 16 czerwca 2015 r. w godzinach od 11.00 do 15.00 w Ośrodku Kształcenia Zawodowego „KURSAL”, przy ul Gimnazjalna 11 w Nakle nad Notecią.

Wrażenia z wycieczki do Krakowa

W dniach 6-8 czerwca nasi dzielni piechurzy zwiedzali cudne zakątki Krakowa.

17 osobową grupą przeszli spacerkiem przez krakowskie planty do muzeum Manggha, gdzie mieli
warsztaty m.in z origami, układania chusty furoshiki i kaligrafii.
Obiad zjedli w hotelu "U Pana Cogito" w bardzo przyjemnej okolicy. Hotel zadbany, z ogródkiem, wokół cisza i spokój, choc w centrum miasta.
W niedzielę przez pięć godzin zwiedzali Wawel, odwiedzili pana Smoka.

WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW

Zarząd ASPI informuje wszystkich członków, że w dniu 21 czerwca 2015 roku (niedziela) o godzinie 17,00 w Lokalu ASPI przy ul. Broniewskiego 1 w Bydgoszczy odbędzie się Walne Zebranie Członków.

Obecność obowiązkowa.

Cel zebrania: Przyjęcie sprawozdania finansowego za rok 2014.

zawiadomienie uważa się za prawnie dostarczone.

Dorastać w grupie- projekt inny niż wszystkie

Ogłaszamy nabór na zajęcia dodatkowe w 2015 roku w ramach projektu:

„Dorastać w grupie”, który będziemy realizować przy współudziale środków PFRON pochodzących z Urzędu Marszałkowskiego woj. Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

Zapraszamy dzieci w wieku 10-15 lat posiadające orzeczenie o niepełnosprawności oraz diagnozę Zespołu Aspergera lub wysoko funkcjonującego autyzmu.

Oferujemy następujące zajęcia do wyboru, wszystkie organizowane na terenie miasta Bydgoszczy:

KAWIARENKA RODZICA

Serdecznie zapraszamy na ostatnią w tym roku szkolnym Kawiarenkę Rodzica 31 maja o godz. 17 do 19.

Zapraszamy wszystkich nowych rodziców, również tych nie zrzeszonych, aby podzielili się tym, co ich najbardziej martwi- zobaczycie, że to nie takie straszne mieć w domu Aspika :).

Przyjdźcie naładować baterie przed wakacyjną przerwą. Do zobaczenia.

uwaga! Zmiana terminu!

Nastąpiła zmiana terminu grupy wsparcia dla osób dorosłych z ZA. Spotkanie odbędzie się 15 maja o 17.00 w gabinecie nr 6 przy ul. Powstańców Wielkopolskich 33.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem 604-839-609.

Zapraszamy!