Spotkanie Sekcji dorosłych

Hej!

Zapraszam na spotkanie Sekcji dorosłych ASPI! Spotykamy się w środę 2.09.2015 o godz. 15.00 na Broniewskiego 1. Temat - nasze plany na rok 2015/2016, Rysuje... się szansa lokalu oraz parę propozycji. Czekamy na propozycje od Was i wasze oczekiwania. Do zobaczenia, mam nadzieję, że nikt nie zawiedzie wink

Szkolenia dla rodziców w ramach projektu “Świadomy rodzic dziecka z zespołem Aspergera"”

Zapraszamy na szkolenia dla rodziców dzieci dotkniętych zespołem Aspergera, organizowane w ramach realizacji projektu “Świadomy rodzic dziecka z zespołem Aspergera” współfinansowane ze środków Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu w zakresie “wspierania rodzin w pełnieniu funkcji rodzicielskich”

Aktywny na co dzień - zajęcie dodatkowe dla Aspików

Ogłaszamy nabór na zajęcia dodatkowe w 2015 roku w ramach projektu: „Aktywny na co dzień.”, który będziemy realizować przy współudziale środków

KUJAWSKO-POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY w Bydgoszczy.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-15 lat posiadające orzeczenie o niepełnosprawności oraz diagnozę Zespołu Aspergera lub wysoko funkcjonującego autyzmu.

Oferujemy następujące zajęcia do wyboru, wszystkie organizowane na terenie miasta Bydgoszczy:

Wakacyjne zajęcia

Widzimy jak dzieci korzystają z prowadzonych w naszym stowarzyszeniu grup i dlatego chcielibyśmy zaoferować dla nich intensywne, pięciodniowe doświadczenie w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

Przy okazji mamy nadzieję pomóc Państwu w organizowaniu opieki na dziećmi w czasie wakacji. Sami jesteśmy rodzicami i wiemy co to znaczy…

Zapraszamy dzieci w wieku 6-15 lat na wakacyjne zajęcia świetlicowe podparte terapią.

Bezpłatne szkolenie

Zapraszamy 24 - 25 sierpnia 2015r. na bezpłatne szkolenie w ramach projektu „Podaj dalej – sztafeta wiedzy” organizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Ukrytymi Niepełnosprawnościami im. H. Aspergera „NIE-GRZECZNE DZIECI”. Odbędzie się ono w lokalu przy ulicy Broniewskiego 1 w Bydgoszczy.

Szkolenie skierowane jest do rodziców lub opiekunów dziecka z zespołem Aspergera (lub autyzmem wysokofunkcjonującym), nauczycieli, psychologów, pracowników ośrodków pomocy społecznej, członków organizacji społecznej, wolontariuszy itp.

grupa terapeutyczna dla kobiet w związkach z partnerem z ZA

Sekcja Dorosłych Stowarzyszenia ASPI we wrześniu 2015, zamierza rozpocząć zajęcie grupy terapeutycznej dla żon i partnerek osób z zespołem Aspergera lub z wyraźnymi cechami autystycznymi. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu, a poprowadzi je psycholog - mgr Roma Bajzert. Celem działań w grupie będzie uświadomienie sobie specyfiki życia w związku z osobom autystyczną, poznanie możliwości tworzenia i wzmacniania więzi małżonków, sposbów rozwiązywania problemów związanych z komunikacją i odmiennym postrzeganiem świata.

Konferencja w Nakle nt.autyzmu, którą polecamy

Starosta Nakielski, pan Tomasz Miłowski serdecznie zaprasza w imieniu własnym i Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym w Gdańsku, na otwartą konferencję pod nazwą: „Zrozumieć Autyzm", współorganizowaną przez Powiatową Poradnię Psychologiczno – Pedagogicznej w Nakle nad Notecią. Program Pomocy Osobom Autystycznym z Terenów Wiejskich oraz Ich Rodzinom „Zrozumieć Autyzm” objęty został patronatem przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego.

Pobierz zaproszenie

Konferencja odbędzie się dnia 16 czerwca 2015 r. w godzinach od 11.00 do 15.00 w Ośrodku Kształcenia Zawodowego „KURSAL”, przy ul Gimnazjalna 11 w Nakle nad Notecią.

Wrażenia z wycieczki do Krakowa

W dniach 6-8 czerwca nasi dzielni piechurzy zwiedzali cudne zakątki Krakowa.

17 osobową grupą przeszli spacerkiem przez krakowskie planty do muzeum Manggha, gdzie mieli
warsztaty m.in z origami, układania chusty furoshiki i kaligrafii.
Obiad zjedli w hotelu "U Pana Cogito" w bardzo przyjemnej okolicy. Hotel zadbany, z ogródkiem, wokół cisza i spokój, choc w centrum miasta.
W niedzielę przez pięć godzin zwiedzali Wawel, odwiedzili pana Smoka.