terminy spotkań klubu młodzieży i sekcji dorosłych

Zapraszamy!
Wszystkie spotkania odbywają się o godz 17.00 poza jednym wyjątkiem:
19-10-2014 - klub młodzieżowy
25-10-2014 - sekcja dorosłych
2-11-2014 - klub młodzieżowy
8-11-2014 - sesja RPG lub spotkanie klubowe
16-11-2014 - klub młodzieżowy
22-11-2014 - sekcja dorosłych
23-11-2014 - sesja RPG (w małej sali) lub spotkanie klubowe
29-11-2014 - Andrzejki (zabawa)
6-12-2014 - sekcja dorosłych (od 18.00) lub sesja RPG
7-12-2014 – klub młodzieżowy
13-14.12.2014 – warsztaty z seksuologiem

szkolenie dla wolontariuszy - rówieśników

Naszych wolontariuszy - rówieśników - osoby w wieku od 12 do 22 lat zapraszamy na szkolenie. Odbędzie się ono w poniedziałek- 6 października o godzinie 18.30 w lokalu przy ul. Broniewskiego 1. Poprowadzi je pani Roma Bajzert, psycholog, psychoterapeuta. planowany czas spotkania, to ok 1,5 - 2 h w zależności od potrzeb i problemów jakie będą chcieli poruszyć wolontariusze.

serdecznie zapraszamy!

zakończenie rekrutacji

Informujemy, że z dniem dzisiejszym kończymy rekrutację dzieci i młodziezy na kolejny okres terapeutyczny to znaczy od września 2014 do marca 2015.
Obecnie isnieje jedynie możliwość dołączenia do grupy przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Zgłoszenia kolejnych dzieci można złożyć już jutro, ale będą rozpatrywane dopiero na początku kwietnia 2015.

Zapraszamy!

ogólnopolski spis autyzmu!

Zachęcamy wszystkie osoby z autyzmem i zespołem Aspergera powyżej 12 roku życia oraz ich
rodziców do wzięcia udziału w projekcie: Ogólnopolski Spisu Autyzmu (OSA) - największego
badania jakości życia młodzieży i dorosłych z autyzmem i zespołem Aspergera w Polsce:
 www.spisautyzmu.pl.

Badanie jest prowadzone przez Stowarzyszenie Innowacji Społecznych „Ukryty Potencjał” oraz Wydział

szkolenie dla rodziców za nami - zachęcamy do zapoznania się z materiałami

Dziękuję wszystkim za udział w spotkaniu szkoleniowym dotyczącym dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera.
Szczególne podziękowania składam Dyrektor ZS nr 14 Pani Katarzynie Borkowskiej, oraz wszystkim osobom zaangazowanym w przygotowanie i promocję tego wydarzenia.
Mam nadzieję, że nie będzie to nasze ostatnie spotkanie szkoleniowe. zapraszam do przesyłania na adres Stowarzyszenia kontakt@stowarzyszenie-aspi.pl propozycji tematów szkoleń oraz problemtyki z którą rodzice lub nauczyciele chcieliby się zapoznać.

Mówię, czuję, dotykam...

Nasze Stowarzyszenie rozpoczęło rekrutację do projektu pn. "Mówię, czuję, dotykam" współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat z diagnozą Zespół Aspergera, które potrzebują terapii SI lub terapii ręki lub terapii logopedycznej.

Spotkania będą odbywały się co 2 tygodnie po 1 godzinie zegarowej od kwietnia do listopada z przerwą wakacyjną (łącznie 6 miesięcy)