zakończenie rekrutacji

Informujemy, że z dniem dzisiejszym kończymy rekrutację dzieci i młodziezy na kolejny okres terapeutyczny to znaczy od września 2014 do marca 2015.
Obecnie isnieje jedynie możliwość dołączenia do grupy przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Zgłoszenia kolejnych dzieci można złożyć już jutro, ale będą rozpatrywane dopiero na początku kwietnia 2015.

Zapraszamy!

Zapraszamy na pierwszą po wakacjach Kawiarenkę Rodzica

Zapraszamy na pierwszą po wakacjach Kawiarenkę Rodzica, która odbędzie się w niedzielę 28 września o 17.00. Spotkanie ma swobodny charakter i służy wymianie doświadczeń pomiędzy rodzicami dzieci z ZA. Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców, nie tylko członków stowarzyszenia.

do zobaczenia!

ogólnopolski spis autyzmu!

Zachęcamy wszystkie osoby z autyzmem i zespołem Aspergera powyżej 12 roku życia oraz ich
rodziców do wzięcia udziału w projekcie: Ogólnopolski Spisu Autyzmu (OSA) - największego
badania jakości życia młodzieży i dorosłych z autyzmem i zespołem Aspergera w Polsce:
 www.spisautyzmu.pl.

Badanie jest prowadzone przez Stowarzyszenie Innowacji Społecznych „Ukryty Potencjał” oraz Wydział

Najbliższe wydarzenia

• Jeszcze w czasie wakacji 25 sierpnia odbędzie się zebranie zarządu i komisji terapii.
  • 1 września o 18.00 zapraszamy na spotkanie na Broniewskiego 1 (Aspi Tower) wszystkie osoby z zespołem Aspergera, które ukończyły 18 lat, lub ukńczą w najblizszych miesiącach.
  • 7, 14 i 21 września odbędą się wycieczki do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

piknik na powitanie wakacji

Jak co roku organizujemy piknik rodzinny z okazji zakończenia roku szkolnego i powitanie wakacji. Tym razem proponujemy przeniesienie się w czasoprzestrzeni do Wioski Indiańskiej:  http://www.cztery-zywioly.pl/. Wyjazd odbędzie się 28 czerwca (sobota po zakończeniu roku szkolnego). Na miejscu spotykamy się o godzinie 11.00. PROSZĘ ZABRAĆ KIEŁBASKI NA OGNISKO.
Stowarzyszenie opłaca koszt zabawy dzieci będących pod terapeutyczną opieką, pozostałe osoby (rodzice, rodzeństwo, babcie itp) ponoszą koszt 10 zł za osobę.

kolejne spotkanie z cyklu "kawiarenka rodzica"

Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców na spotkanie w naszej kawiarence na ul. Broniewskiego 1. Odbędzie się ono 25 maja o godz. 17.00 (niedziela).
Jak zwykle tematy spotkań dyktuje nam samo życie. Będziemy rozmawiać o naszych rodzicielskich problemach, o końcu roku szkolnego, problemach ze szkołą i problemach wakacyjnych, o przyszłości naszych dzieci i otym, co aktualnie najbardziej nas boli.

zajęcia sportowe w maju

Stowarzyszenie ASPI organizuje zajęcia sportowe dla dzieci, młodzieży z zespołem Aspergera i ich rodziców. Poprowadzą je nasi wieloletni terapeuci pani Beata Kiełczewska i pan Krzysztof Maćkowiak. Oto nasza propozycja:

1) 11 maja niedziela - sala gimnastyczna w szkole przy ul. Kcyńskiej 49 lub orlik, w zależności od pogody
Gry zespołowe -  na sali gimnastycznej obowiązuje strój sportowy i obuwie zmienne
grupa młodsza (szkoła podstawowa) godz.15-17
grupa młodzieży (od gimnazjum) godz.17-19

święto terapeuty w naszym stowarzyszeniu

Zapraszamy wszystkich naszych Terapeutów oraz członków Stowarzyszenia na wspólne świętowanie Dnia Terapeuty.

27 kwietnia chcemy w szczególny sposób podziękować wszystkim, którzy pomagają naszym dzieciom odnaleźć się na tej planecie i polubić życie wśród ludzi.
Tego dnia o godzinie 16.00 do 19.00 organizujemy ognisko przy Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku z licznymi atrakcjami.

Gorąco zapraszamy!

jak tam dojechać?:

szkolenie dla rodziców za nami - zachęcamy do zapoznania się z materiałami

Dziękuję wszystkim za udział w spotkaniu szkoleniowym dotyczącym dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera.
Szczególne podziękowania składam Dyrektor ZS nr 14 Pani Katarzynie Borkowskiej, oraz wszystkim osobom zaangazowanym w przygotowanie i promocję tego wydarzenia.
Mam nadzieję, że nie będzie to nasze ostatnie spotkanie szkoleniowe. zapraszam do przesyłania na adres Stowarzyszenia kontakt@stowarzyszenie-aspi.pl propozycji tematów szkoleń oraz problemtyki z którą rodzice lub nauczyciele chcieliby się zapoznać.