piknik na powitanie wakacji

Jak co roku organizujemy piknik rodzinny z okazji zakończenia roku szkolnego i powitanie wakacji. Tym razem proponujemy przeniesienie się w czasoprzestrzeni do Wioski Indiańskiej:  http://www.cztery-zywioly.pl/. Wyjazd odbędzie się 28 czerwca (sobota po zakończeniu roku szkolnego). Na miejscu spotykamy się o godzinie 11.00. PROSZĘ ZABRAĆ KIEŁBASKI NA OGNISKO.
Stowarzyszenie opłaca koszt zabawy dzieci będących pod terapeutyczną opieką, pozostałe osoby (rodzice, rodzeństwo, babcie itp) ponoszą koszt 10 zł za osobę.

kolejne spotkanie z cyklu "kawiarenka rodzica"

Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców na spotkanie w naszej kawiarence na ul. Broniewskiego 1. Odbędzie się ono 25 maja o godz. 17.00 (niedziela).
Jak zwykle tematy spotkań dyktuje nam samo życie. Będziemy rozmawiać o naszych rodzicielskich problemach, o końcu roku szkolnego, problemach ze szkołą i problemach wakacyjnych, o przyszłości naszych dzieci i otym, co aktualnie najbardziej nas boli.

zajęcia sportowe w maju

Stowarzyszenie ASPI organizuje zajęcia sportowe dla dzieci, młodzieży z zespołem Aspergera i ich rodziców. Poprowadzą je nasi wieloletni terapeuci pani Beata Kiełczewska i pan Krzysztof Maćkowiak. Oto nasza propozycja:

1) 11 maja niedziela - sala gimnastyczna w szkole przy ul. Kcyńskiej 49 lub orlik, w zależności od pogody
Gry zespołowe -  na sali gimnastycznej obowiązuje strój sportowy i obuwie zmienne
grupa młodsza (szkoła podstawowa) godz.15-17
grupa młodzieży (od gimnazjum) godz.17-19

święto terapeuty w naszym stowarzyszeniu

Zapraszamy wszystkich naszych Terapeutów oraz członków Stowarzyszenia na wspólne świętowanie Dnia Terapeuty.

27 kwietnia chcemy w szczególny sposób podziękować wszystkim, którzy pomagają naszym dzieciom odnaleźć się na tej planecie i polubić życie wśród ludzi.
Tego dnia o godzinie 16.00 do 19.00 organizujemy ognisko przy Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku z licznymi atrakcjami.

Gorąco zapraszamy!

jak tam dojechać?:

szkolenie dla rodziców za nami - zachęcamy do zapoznania się z materiałami

Dziękuję wszystkim za udział w spotkaniu szkoleniowym dotyczącym dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera.
Szczególne podziękowania składam Dyrektor ZS nr 14 Pani Katarzynie Borkowskiej, oraz wszystkim osobom zaangazowanym w przygotowanie i promocję tego wydarzenia.
Mam nadzieję, że nie będzie to nasze ostatnie spotkanie szkoleniowe. zapraszam do przesyłania na adres Stowarzyszenia kontakt@stowarzyszenie-aspi.pl propozycji tematów szkoleń oraz problemtyki z którą rodzice lub nauczyciele chcieliby się zapoznać.

Mówię, czuję, dotykam...

Nasze Stowarzyszenie rozpoczęło rekrutację do projektu pn. "Mówię, czuję, dotykam" współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat z diagnozą Zespół Aspergera, które potrzebują terapii SI lub terapii ręki lub terapii logopedycznej.

Spotkania będą odbywały się co 2 tygodnie po 1 godzinie zegarowej od kwietnia do listopada z przerwą wakacyjną (łącznie 6 miesięcy)

JESTEM ASPI I LUBIĘ TO ! - nowy projekt na Nowy Rok

1 stycznia 2014 rozpoczynamy nowy projekt terapeutyczny.  Przewiduje on terapię grupową i indywidualną oraz zajęcia treningu umiejętności praktycznych dla dzieci i młodzieży z ZA w wieku 4-25 lat oraz wolontariuszy w wieku 12-20 lat. Celem projektu jest poprawa samodzielności młodych ludzi z zespołem Aspergera. Zajęcia rozpoczną się w marcu. Projekt będzie współfinansowany ze środków PFRON i obejmuje okres od 1.01.2014 do 31.03.2017 roku. Podzielony został na trzy etapy. Pierwszy etap zakończy się w marcu 2015 roku.