Zapraszamy na pierwszą po wakacjach Kawiarenkę Rodzica

Zapraszamy na pierwszą po wakacjach Kawiarenkę Rodzica, która odbędzie się w niedzielę 28 września o 17.00. Spotkanie ma swobodny charakter i służy wymianie doświadczeń pomiędzy rodzicami dzieci z ZA. Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców, nie tylko członków stowarzyszenia.

do zobaczenia!

ogólnopolski spis autyzmu!

Zachęcamy wszystkie osoby z autyzmem i zespołem Aspergera powyżej 12 roku życia oraz ich
rodziców do wzięcia udziału w projekcie: Ogólnopolski Spisu Autyzmu (OSA) - największego
badania jakości życia młodzieży i dorosłych z autyzmem i zespołem Aspergera w Polsce:
 www.spisautyzmu.pl.

Badanie jest prowadzone przez Stowarzyszenie Innowacji Społecznych „Ukryty Potencjał” oraz Wydział

Najbliższe wydarzenia

• Jeszcze w czasie wakacji 25 sierpnia odbędzie się zebranie zarządu i komisji terapii.
  • 1 września o 18.00 zapraszamy na spotkanie na Broniewskiego 1 (Aspi Tower) wszystkie osoby z zespołem Aspergera, które ukończyły 18 lat, lub ukńczą w najblizszych miesiącach.
  • 7, 14 i 21 września odbędą się wycieczki do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

piknik na powitanie wakacji

Jak co roku organizujemy piknik rodzinny z okazji zakończenia roku szkolnego i powitanie wakacji. Tym razem proponujemy przeniesienie się w czasoprzestrzeni do Wioski Indiańskiej:  http://www.cztery-zywioly.pl/. Wyjazd odbędzie się 28 czerwca (sobota po zakończeniu roku szkolnego). Na miejscu spotykamy się o godzinie 11.00. PROSZĘ ZABRAĆ KIEŁBASKI NA OGNISKO.
Stowarzyszenie opłaca koszt zabawy dzieci będących pod terapeutyczną opieką, pozostałe osoby (rodzice, rodzeństwo, babcie itp) ponoszą koszt 10 zł za osobę.

kolejne spotkanie z cyklu "kawiarenka rodzica"

Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców na spotkanie w naszej kawiarence na ul. Broniewskiego 1. Odbędzie się ono 25 maja o godz. 17.00 (niedziela).
Jak zwykle tematy spotkań dyktuje nam samo życie. Będziemy rozmawiać o naszych rodzicielskich problemach, o końcu roku szkolnego, problemach ze szkołą i problemach wakacyjnych, o przyszłości naszych dzieci i otym, co aktualnie najbardziej nas boli.

zajęcia sportowe w maju

Stowarzyszenie ASPI organizuje zajęcia sportowe dla dzieci, młodzieży z zespołem Aspergera i ich rodziców. Poprowadzą je nasi wieloletni terapeuci pani Beata Kiełczewska i pan Krzysztof Maćkowiak. Oto nasza propozycja:

1) 11 maja niedziela - sala gimnastyczna w szkole przy ul. Kcyńskiej 49 lub orlik, w zależności od pogody
Gry zespołowe -  na sali gimnastycznej obowiązuje strój sportowy i obuwie zmienne
grupa młodsza (szkoła podstawowa) godz.15-17
grupa młodzieży (od gimnazjum) godz.17-19

święto terapeuty w naszym stowarzyszeniu

Zapraszamy wszystkich naszych Terapeutów oraz członków Stowarzyszenia na wspólne świętowanie Dnia Terapeuty.

27 kwietnia chcemy w szczególny sposób podziękować wszystkim, którzy pomagają naszym dzieciom odnaleźć się na tej planecie i polubić życie wśród ludzi.
Tego dnia o godzinie 16.00 do 19.00 organizujemy ognisko przy Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku z licznymi atrakcjami.

Gorąco zapraszamy!

jak tam dojechać?:

szkolenie dla rodziców za nami - zachęcamy do zapoznania się z materiałami

Dziękuję wszystkim za udział w spotkaniu szkoleniowym dotyczącym dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera.
Szczególne podziękowania składam Dyrektor ZS nr 14 Pani Katarzynie Borkowskiej, oraz wszystkim osobom zaangazowanym w przygotowanie i promocję tego wydarzenia.
Mam nadzieję, że nie będzie to nasze ostatnie spotkanie szkoleniowe. zapraszam do przesyłania na adres Stowarzyszenia kontakt@stowarzyszenie-aspi.pl propozycji tematów szkoleń oraz problemtyki z którą rodzice lub nauczyciele chcieliby się zapoznać.

Mówię, czuję, dotykam...

Nasze Stowarzyszenie rozpoczęło rekrutację do projektu pn. "Mówię, czuję, dotykam" współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat z diagnozą Zespół Aspergera, które potrzebują terapii SI lub terapii ręki lub terapii logopedycznej.

Spotkania będą odbywały się co 2 tygodnie po 1 godzinie zegarowej od kwietnia do listopada z przerwą wakacyjną (łącznie 6 miesięcy)